Obsah 

1.VODOINŠTALÁCIE
2.KÚRENIE
3.ODPADY
4.KOMPLETÁŽ
5.DOMÁCE VODÁRNE

Tu si môžete prezrieť pár ukážok  našej práce.  Ak máte nejaké otázky neváhajte nás kontaktovať. Dúfame, že vám naše fotky pomôžu k predstave s akými materálmi pracujeme.  Viac ukážok našej práce  nájdete aj  na FB stránke.

1 . VODOINŠTALÁCIE

- Geberit mepla, geberit duofix, kombifix

Pre splnenie tejto náročnej podmienky sa špecializujeme na inštaláciu vodovodných rozvodov práve jedinečným systémom Geberit Mepla a Geberit MaPress. Rýchla, čistá a kvalitná inštalácia  za pomoci lisovacej techniky. Výhodou je, že pri oboch týchto systémoch sa využíva technika spájania potrubí pressovaním tvz. lisovaním.Táto rýchla technika vytvára dokonale tesný spoj v priebehu niekoľkýchsekúnd, pričom vzniká menej staveného odpadu. Lisovaním sa daný spoj neprehrieva, takže materiál nestráca na kvalite, čo prispieva k dlhšej životnosti a vyšším kvalitám prepravovaného média systémom.

prev next

-Nerezové rozvody vody Mapress

- Výmena starých vodovodných rozvodov a odpadov v bytovej jednotke 

Vymieňali sme staré vodovodné rozvody za hliníkoplastové potrubie. Príprava kúpeľne na sanitárne zariadenia (sprchovú vaničku, umývadlo, WC). Výmena starých odpadov za nové. 

prev next

- Vodomerná šachta

Osádzali sme túto plastovú vodomernú šachtu pre rodinný dom.  Voda nám v zime nezamrzne a zákazník bude mať ľahký prístup k hlavnému ventilu.  Ešte na rad príde montáž hodín + celú šachtu schovať pod zem. 

2. KÚRENÁRSKE PRÁCE

- Montáž podlahového kúrenia 

- Podlahové kúrenie v kaderníctve

V budúcom kaderníctve sme inštalovali komplet vykurovací systém a vodovodné rozvody. Čo sa týka kúrenia zvolili sme možnosť pre podlahové kúrenie. Teplo bude sálať pekne od podlahy. Ako vykurovacie teleso sme zvolili kotol Baxi Novula Duo-tech 16 so vstavaným 45l zásobníkom vody. Zákazníčky tak budú mať nohy v teple. 

- Rozvody kurenia uhlíkovou oceľou

Pri inštalácií kúrenia, či už podlahového, alebo klasického Vám vieme ponúknuť , okrem materiálov plast,kov, hlinikoplast aj nové a úspornejšie riešenia. Za zmienku určite stojí uhlíková oceľ. Oproti plastovým rozvodom sú jeho rúrky a tvarovky vyrobené z pásov uhlíkovej ocele valcovanej za tepla. Materiál obsahuje vysoko stabilný galvanický povlak zinku, ktorý značne zvyšuje odolnosť a životnosť. Má vynikajúcu tepelnú vodivosť, čo nám dovoľuje pracovať v menších dimenziách. Potrubie je pevné a má minimálnu tepelnou rozťažnosťou, oproti plastovým rozvodom. Ďalšou výhodou oceľového materiálu je jeho dlhá životnosť. Materiál neprepúšťa do vykurovacieho systému nechcený kyslík, ako sa to stáva pri používaní plastových materiálov. Táto kyslíková bariéra  chráni celý vykurovací systém a predlžuje životnosť všetkých kovových častí (obehové čerpadlá, ventily a výmenníky tepla) zvnútra pred vznikom korózie.  Ukážky nájdete pod textom...

- Inštalácia radiátorovného kúrenia v budúcom domove dôchodcov 

- Rozvody kúrenia uhlíkovou oceľou

Aby mal zákazník teplo vo svojej firme, realizovali sme kompletnú inštaláciu kúrenia.  Inštalovali sme kondenzačný kotol Buderus Logamax Plus GB072-24 V2 s externym nepriamoohrievanym zasobnikom 125l  TUV tiež od Buderusu.  Rozvody kúrenia sú tvorené z vysoko kvalitnej ocele s nízkym obsahom uhlíka. Z vonkajšej strany je materiál pozinkovaný a tak poskytuje antikoróznu ochranu.  Rozvody tohto typu majú   dlhú životnosť a bezporuchovosť .

-Kondenzačný kotol Buderus Logamax Plus GB 24 V2

Takto sme vystavali kotolňu pre zákazníka. Rozvody kúrenia sú ťahané uhlíkovou oceľou. Srdcom vykurovacieho systému je kondenzačný kotol BUderus Logamax Plus GB072-24 V2. so zásobníkom na teplú vodu tiež od Buderusu. Logalus s120TÚV. 

- Výmena radiátorov v staršom rodinnom dome

- Výmena radiátorových ventilov 

- Výmena starého kotla za nový plynový, kondenzačný kotol Buderus Logamax Plus GB

Inštalácia prebehla v staršom rodinnom dome v ktorom bola realizovaná kompletná rekonštrukcia rozvodov vody a kúrenia. Výber sme zvolili vďaka jeho spolahlivosti a všestrannosti. Má široký rozsah nadstavení a tak sa dokáže prispôsobiť špecifickým požiadavkam zákazníka na teplú vodu a vykurovanie. S touto schopnosťou dokáže ušetriť výdaje za ohrev vody a kúrenie. Kotol je sám o sebe elegantný a kompaktný. V spodnej časti sa nachádza LCD display, ktorý ulahčuje manipuláciu s ním.

Ako zásobník teplej vody sme zvolili BUDERUS Logalux S120/5, ktorý je vyrobený zo špeciálnych materiálov na báze termoglazúry. Voda sa v zásobníku stáva hygienickejšia.K tomu dopomáha aj vykurovací had vo vnútri, ktorý siaha až po dno. Tým ohrieva vodu rovnomerne a zabraňuje rastu mikroorganizmov. Bojler je vybavený magnéziovou anódou, ktorá bráni korózií. Tú však treba v dvojročných intervaloch vizuálne kontrolovať. A pre správne fungovanie, podľa opotrebenia vymeniť.

prev next

- Bojler / Ohrievač vody Tatramat "obojživelník"

Inštalácia kombinovaného ohrievaču vody Tatramat kombi, závesný LOVK 200. Takzvaný “obojživelník” v budove ktorá je využívaná na firemné účely.
Ide o 200 litrový ležaty zásobník pre prípravu TUV s elektrickým dohrevom, na ktorý sa dá pripojiť kotol na tuhé palivo,plyn alebo ohrievať TUV za pomoci solárnej zostavy.

- Komplet kúrenie s kotolňou

Pri nakupovaní chcete mať tiež teplúčko, a tak sme realizovali kompletnú inštaláciu kúrenia  v obchodnom dome. 

prev next

- Kotolňa

prev next

- Výmena radiátorov v bytovej jednotke bez vypúšťania stupačky. Zmrazovacou technikou.

Potreba vypustiť celý vykurovací systém, alebo stupačku v bytoch pri výmene ventilov, alebo radiatórov je už minulosť. Za pomoci takejto šikovnej mašinky vieme zmraziť potrubie a tak máme dostatok času na to aby sme urobili výmenu, alebo prípadnu opravu zariadenia.  Veľmi šikovná vec ktorá Vám aj nám ušetrí množstvo času a nemusíte obmedzovať susedov. 

3. ODPADY

- Kanalizacia Geberit Silent DB20s

Tí z vás, ktorí bývate vo viacposchodovom dome alebo bytovom dome ste si určite všimli hluk ktorý vydáva kanalizácia ( npr. pri spláchnutí).  Pre zvýšenie komfortu a odstránenie tohto nepríjemného rušivého zvuku vieme nainštalovať odhlučnený typ kanalizácie. Vhodné do rodinných domov, ktoré majú kúpeľne na druhom podlaží. Pri výstavbe bytových domov by sme mali tiež myslieť na komfort. Výborná voľba pre hotely, nemocnice, opatrovateľské domy, odvodnenie striech a pod. ...

prev next

- Liatinová kanalizácia SML

Tieto "oranžové rúry" sú vyrobené z vysoko odolného liatinového materiálu. Štandardne sa používajú na rôzne typy kanalizačných systémov.Vyznačujú sa vysokou pevnosťou, odolnosťou voči vysokým a nízkym teplotám, antikoróznou vlastnosťou...

prev next

- Odpadové rúry HT

V rodinnom dome sme inštalovali odpadové rúry HT. Pre lepší komfort a odhlučnenie sme rúry zaizolovali. 

4. KOMPLETÁŽ

- Dopájanie sanitárneho zariadenia v rodinnom dome

prev next

5. DOMÁCE VODÁRNE

- Zapojenie domácej vodárne Willo HWJ 301 EM-60LT

V prípade ak má váš pozemok studňu je domáca vodárnička výborný pomocník, ktorý vám dokáže ušetriť peniaze. V období sucha sa už nemusíte modliť za malú prehánku pre vašu záhradu. Nemusíte mínať zbytočne pitnú vodu na zavlažovanie. Alebo nemusíte splachovať WC pitnou vodou... Využitie je rozmanité.
V tomto prípade sme vodárničku inštalovali na záchradnej chatke, kde bude slúžiť na zavlažovanie. K dispozícií sme mali 7metrov hlbokú studňu. Vodu sme potrebovali dopraviť 30metrov. Pri tejto vodárničke to nebol žiadny problém, dopravná výška tejto vodárne je až 45metrov . Zberná nádoba má objem 60l. Táto vodáreň dokáže vyčerpať  4,5 m3/h.  Aby vodárnička vydržala čo najdlhšie bol nainštalovaný filter hrubých nečistôt. ( Pozor: Ak je vodáreň uložená v priestoroch, kde môže počas zimy mrznúť, je nutné ju počas zimy demontovať). 

prev next

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať